Blog

Recenzja książki „Szczeka, merda, mówi”

Recenzja książki „Szczeka, merda, mówi”

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak otrzymałam przedpremierowo egzemplarz książki „Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa”. Jest to najnowsza publikacja Zofii Zaniewskiej-Wojtków i Piotra Wojtków, autorów bestsellerowego poradnika „Słuchając psa”. Możecie również kojarzyć ich z Psiedszkola oraz Wojtków szkolenia, czyli dwóch ośrodków edukujących opiekunów psów, oraz przyszłych trenerów i behawiorystów. 

 

 

 

Czytaj więcej
Jak poprawić pewność siebie psa?

Jak poprawić pewność siebie psa?

Pewność siebie, jest bardzo ważną cechą dla naszych psów. Pies pewny siebie lepiej odnajdzie się w różnych, nawet trudnych sytuacjach, które mogą go spotkać. Niestety, tak jak i wśród ludzi, nie każdy pies tą cechę posiada. Jak zatem poprawić pewność siebie psa?

 
Czytaj więcej
Wakacje z psem

Wakacje z psem

Sezon letni w pełni, a właściciele czworonożnych przyjaciół zastanawiają się, co zrobić w wakacje z psem. Zabrać go ze sobą, zostawić z petsitterem, czy członkiem rodziny? Może hotel dla zwierząt będzie dobrym rozwiązaniem?
W dzisiejszym wpisie przeanalizuje każdą z opcji.
Czytaj więcej
 Ubranka dla psów – za, czy przeciw?

Ubranka dla psów – za, czy przeciw?

Za oknem prawdziwie zimowa aura. W tym czasie nie tylko ludzie odczuwają chłód, również psy mogą trząść się z zimna, gdy temperatura spada. Na rynku pojawia się coraz więcej propozycji ubranek dla psów. Znajdziecie zarówno ozdobne, jak i bardziej outdorowe wersje. Nasuwa się jednak pytanie, czy powinniśmy ubierać psy?
Niestety na to pytanie nie dostaniecie jednoznacznej odpowiedzi. Tak na prawdę wszystko zależy od tego jak wasz psiak reaguje na niskie temperatury, a na to składać się będzie wiele czynników.

Czytaj więcej
Klatka kennelowa

Klatka kennelowa

W przeciągu ostatnich kilku lat klatka kennelowa stała się bardzo popularnym narzędziem w pracy z psem. Mówią o niej weterynarze, behawioryści, a także opiekunowie psów między sobą. Niestety jej popularność nie równa się wiedzy o tym, jak prawidłowo jej używać. Czym w zasadzie jest ta klatka i czemu służy w psim życiu?

Czytaj więcej
Czy mój kot ma demencję?

Czy mój kot ma demencję?

Kilka postów wcześniej opisywałam zespół zaburzeń poznawczych u psów, dziś przyszedł czas na koty. U starszych kotów wystąpić może Feline Cognitive Dysfunction (FCD), znany również jako Cognitive Dysfunction Syndrome (CDS). Jest to choroba podobna do występującego u ludzi Alzheimera i demencji.
Czytaj więcej
Mam kota seniora i co teraz?

Mam kota seniora i co teraz?

Ze względu na postęp medycyny weterynaryjnej i wzrost świadomości opiekunów zwierząt populacja starszych kotów wzrasta z roku na rok. Jednak dłuższe życie nie zawsze równa się życie komfortowe. W każdym organizmie wraz z wiekiem zachodzą zmiany, zarówno w psychice jak i fizyczne. W skrócie opiszę najważniejsze z nich.

Czytaj więcej
Kocia agresja

Kocia agresja

Agresja jest najczęściej zgłaszanym przez opiekunów zaburzeniem zachowania u kotów domowych, zaraz po znaczeniu moczem. Często określa się koty mianem „wrednych” lub „złośliwych” Jednak czy wiecie skąd biorą się zachowania agresywne? Czy naprawdę taka jest kocia natura?
Czytaj więcej
PICA – zaburzenia łaknienia

PICA – zaburzenia łaknienia

Medyczna nazwa „PICA” pochodzi od łacińskiej nazwy sroki -pica pica, która jak wiemy kradnie różnorakie przedmioty [Burkat, 2016].
Zaburzenia łaknienia mogą przyjmować przeróżne formy, od wzmożonego apetytu, do jego braku. Jednym z nich jest zespół PICA, omówiony w dzisiejszym wpisie. 
Czytaj więcej
Lęk u kota

Lęk u kota

Bardzo często mówi się o psach lękliwych, wrażliwych, natomiast jeśli lęk występuje u kotów traktuje się go jako normalną cechę charakteru. Wielu ludzi sądzi, że kot ukrywający się w szafie, czy pod łóżkiem przez większość czasu to nie powód do zmartwień. Przecież te zwierzęta są uważane za indywidualistów. W dodatku zachowania lękowe nie są zazwyczaj uciążliwe z punktu widzenia opiekuna.
Czytaj więcej
pixel